29 sierpnia 2023 r.

A! Symetryczne ozdoby – warsztaty dla rodzin z dziećmi w spektrum autyzmu

Już w najbliższą sobotę, 2 września, o godz. 14:00 Pawilon Czterech Kopuł Muzeum Sztuki Współczesnej Oddział Muzeum Narodowego we Wrocławiu zaprasza rodziny z dziećmi w spektrum autyzmu wraz z rodzeństwem na warsztaty pt. „A! Symetryczne ozdoby”, które poprowadzi Agata Iżykowska-Uszczyk.

Rokoko wypełnione jest asymetrycznymi ornamentami, które mogą przypominać muszlę, koguci grzebień lub płomienie. Uczestnicy poszukają ich na wystawie „Szaleństwo rokoka!” i zastanowią się, w jaki sposób zostały wykorzystane w prezentowanych tam dziełach. W części warsztatowej dzieci wykonają własne rokokowe ozdoby.

W trosce o komfort dzieci:

— będziemy pracować w małej grupie,

— piętro z salą warsztatową jest wydzielone i w tym czasie nie planujemy tam innych zajęć,

— zapraszamy też rodzeństwo.

Pawilon Czterech Kopuł Muzeum Sztuki Współczesnej: ul. Wystawowa 1, 51-618 Wrocław 

Wstęp wolny! Zapisy: edukacja@muzeumetnograficzne.pl lub 71 344 33 13 (od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00–16.00).

 

Zachęcamy do przyjścia trochę wcześniej, aby na spokojnie zapoznać się z przestrzenią. Specjalnie dla osób ze spektrum autyzmu przygotowaliśmy przewodnik, dostępny na naszej stronie internetowej: https://mnwr.pl/wp-content/uploads/2022/03/P4K_przewodnik_spektrum_autyzmu_2021-22_Abakanowicz.pdf

 

Fundacja ARA Akcja na rzecz osób z autyzmem objęła patronat nad tym wydarzeniem.

Wydarzenie realizowane w ramach programu Kultura Dostępna 2023, dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Zapraszamy także do zapoznania się z całym programem Wakacji w Muzeum Etnograficznym [cykl spotkań dla dzieci w wieku 5–12 lat].