2 października 2023 r.

Dotykowy krajobraz – warsztaty dla rodzin z dziećmi w spektrum autyzmu

Już w najbliższą sobotę, 7 października, o godz. 14:00 Pawilon Czterech Kopuł Muzeum Sztuki Współczesnej Oddział Muzeum Narodowego we Wrocławiu zaprasza rodziny z dziećmi w spektrum autyzmu wraz z rodzeństwem na warsztaty pt. „Dotykowy krajobraz”, które poprowadzi Agata Iżykowska-Uszczyk.

Sielankowe sceny, tak chętnie malowane na obrazach rokokowych, mają w sobie wiele spokoju. W trakcie zajęć uczestnicy obejrzą na wystawie „Szaleństwo rokoka!” niektóre z nich, a potem stworzą własne prace — krajobrazy nie tylko do oglądania, ale takie, które wolno, a nawet powinno się dotykać.

W trosce o komfort dzieci:

— będziemy pracować w małej grupie,

— piętro z salą warsztatową jest wydzielone i w tym czasie nie planujemy tam innych zajęć,

— zapraszamy też rodzeństwo.

Zachęcamy do przyjścia trochę wcześniej, aby na spokojnie zapoznać się z przestrzenią. Specjalnie dla osób ze spektrum autyzmu przygotowaliśmy przewodnik, dostępny na naszej stronie internetowej: https://mnwr.pl/wp-content/uploads/2023/09/P4K_przewodnik_spektrum_autyzmu_2023_Rokoko.pdf

Spotkanie w Pawilonie Czterech Kopuł, wstęp wolny, zapisy w tygodniu poprzedzającym zajęcia: edukacja.pawilon@mnwr.pl lub 71 712 71 81 (od poniedziałku do piątku w godz. 8.00–16.00). Prosimy o informację w przypadku rezygnacji z uczestnictwa w spotkaniu.


Fundacja ARA Akcja na rzecz osób z autyzmem objęła patronat nad tym wydarzeniem.

Wydarzenie realizowane w ramach programu Kultura Dostępna 2023, dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.