10 sierpnia 2023 r.

Młodzi malarze – warsztaty dla rodzin z dziećmi w spektrum autyzmu

W kolejny czwartek, 17.08, o godz. 14:00 Muzeum Etnograficzne Oddział Muzeum Narodowego we Wrocławiu zaprasza rodziny z dziećmi w spektrum autyzmu wraz z rodzeństwem na warsztaty pt. „Młodzi malarze”, które poprowadzi Julia Szot. 

W trakcie zajęć obejrzymy obrazy prezentowane na wystawie „Intrygujące!”. Co przedstawiają, jak są namalowane? W części plastycznej spróbujemy namalować swój portret.

W trosce o komfort dzieci:

— będziemy pracować w małej grupie,

— piętro z salą warsztatową jest wydzielone i w tym czasie nie planujemy tam innych zajęć,

— zapraszamy też rodzeństwo.

Spotkanie w przestrzeni Muzeum Etnograficznego, wstęp wolny, zapisy w tygodniu poprzedzającym zajęcia: edukacja@muzeumetnograficzne.pl lub 71 344 33 13 (od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00–16.00). Prosimy o informację w przypadku rezygnacji z uczestnictwa w spotkaniu.

Zachęcamy do przyjścia trochę wcześniej, aby na spokojnie zapoznać się z przestrzenią. Specjalnie dla osób ze spektrum autyzmu przygotowaliśmy przewodnik, dostępny na naszej stronie internetowej: https://mnwr.pl/wp-content/uploads/2020/03/ME_przewodnik_spektrum_autyzmu.pdf

 

Fundacja ARA Akcja na rzecz osób z autyzmem objęła patronat nad tym wydarzeniem.

Wydarzenie realizowane w ramach programu Kultura Dostępna 2023, dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Zapraszamy także do zapoznania się z całym programem Wakacji w Muzeum Etnograficznym [cykl spotkań dla dzieci w wieku 5–12 lat].