18 października 2023 r.

Neuroróżnorodność to przyszłość! Zapraszamy do udziału w Konferencji NeuroShow 2023

Konferencja NeuroShow 2023 będzie miejscem spotkania międzynarodowych autorytetów w dziedzinie autyzmu, ADHD, dysleksji, dysgrafii lub dyskalkulii, a także osób, dla których neuroróżnorodność odgrywa w życiu pierwszoplanową rolę. Fundacja JiM, organizator wydarzenia, będzie miała zaszczyt gościć uczestników m.in. z Litwy, Islandii, Francji, Słowacji, Austrii czy Wielkiej Brytanii.

Fundacja JiM organizuje Międzynarodową Konferencję NeuroShow 2023, aby rozwinąć w Polsce szeroką dyskusję społeczną na temat neuroróżnorodności, obejmującej m.in. autyzm, ADHD, dysleksję oraz dyskalkulie. Kluczowym celem wydarzenia jest prezentacja najlepszych praktyk z zagranicy oraz przyjrzenie się najnowszej wiedzy naukowej. To właśnie dlatego w gronie prelegentów znaleźli się m.in. profesor Elizabeth Pellicano z University College London, profesor Sven Bölte i profesor Lotta Borg Skoglund – oboje z Karolinska Institute ze Szwecji. W konferencji wezmą udział naukowcy, lekarze, psychologowie, terapeuci, nauczyciele i inni specjaliści. Wśród polskich ekspertów znajdą się m.in. dr. Kajetana Foryciarz, dr Magdalena Śniegulska oraz dr Agata Nowak. Dodatkowo pośród prelegentów wystąpią również przedstawiciele biznesu: Marta Ambroziak z EY, Marcin Myśliwczyk z Auticon Poland, a także Dominika Pikul z MindShift Studio. Nie zabraknie również osób neuroróżnorodnych, które podzielą się własnymi doświadczeniami i opowiedzą o wyzwaniach związanych z codziennym funkcjonowaniem.

NeuroShow 2023 to wydarzenie, podczas którego każdy profesjonalista, badacz i każdy członek społeczności może zwiększyć swoją wiedzę na temat neuroróżnorodności. Wszyscy, którzy chcą tworzyć lepszy świat, w którym każdy człowiek może zrealizować swój potencjał. W przeszłości zakładano, że neuroróżnorodny sposób myślenia oznacza niższy poziom inteligencji i mniejsze zdolności, ale badania przeczą tej tezie. Aktualnie punktem wyjścia jest dostrzeganie mocnych stron każdego neurotypu. Osoby z ADHD cechują się m.in. wnikliwością, kreatywnym myśleniem, a także wielozadaniowością oraz umiejętnościami podejmowania skalkulowanego ryzyka. Typowe mocne strony osób autystycznych to umiejętność rozwiązywania problemów i myślenie analityczne.

Natomiast osoby z dysgrafią posiadają na przykład lepszą umiejętność słuchania oraz zdolność do przypominania sobie informacji werbalnych, zapamiętywania i ustnego opowiadania historii.

Ogromnie cieszy nas fakt, że temat neuroróżnorodności budzi tak duże zainteresowanie i podczas konferencji będziemy mogli wymienić się zarówno polskimi, jak i międzynarodowymi doświadczeniami. Będzie to doskonała okazja, aby pokazać społeczeństwu – rodzinom i opiekunom, środowisku szkolnemu i związanemu z rynkiem pracy – że osoby neuroatypowe posiadają umiejętności i inteligencję, które są coraz bardzie cenione. Wierzymy, że ostatecznie przełoży się to na otwartość i inkluzywność społeczną – mówi Tomasz Michałowicz, Prezes Fundacji JiM.

Konferencja odbędzie się 18 listopada 2023 r. w Hotelu Novotel w Warszawie oraz online.

Partnerem wydarzenia jest Uniwersytet SWPS.

Możliwość rejestracji oraz więcej informacji o szczegółach wydarzenia na stronie www.neuroshow.org.

Fundacja JiM

Misją Fundacji JiM jest tworzenie lepszego świata dla osób autystycznych. Świata, w którym każda osoba autystyczna może realizować swój potencjał. Dlaczego to ważne? Według najnowszych badań autyzm jest już współcześnie diagnozowany nawet u 1 na 50 dzieci, co oznacza, że w Polsce żyje co najmniej 400 000 osób autystycznych. Spektrum nie dotyczy jednak tylko tej określonej liczby osób, ale również ich rodziców, rodzeństwa czy opiekunów, a to tworzy już kilkumilionową społeczność Polek i Polaków.

Kontakt dla mediów:

Aleksandra Wesołowska-Sieja

Fundacja JiM

a.wesolowska-sieja@jim.org

Agnieszka Mroczek

First Aid Communication

agnieszka.mroczek@first-aid.com.pl

A nasza Fundacja jest jednym z partnerów społecznych tego wydarzenia! Z tej okazji, mamy dla Was kod rabatowy: ARA5, uprawniający do zakupu biletów o 5% taniej.