14 lipca 2023 r.

Pamiątka z Muzeum Etnograficznego – warsztaty dla rodzin z dziećmi w spektrum autyzmu

Już w najbliższy wtorek, 18.07, o godz. 14:00 Muzeum Etnograficzne Oddział Muzeum Narodowego we Wrocławiu zaprasza rodziny z dziećmi w spektrum autyzmu wraz z rodzeństwem na warsztaty pt. „Pamiątka z Muzeum Etnograficznego”, które poprowadzi Paulina Suchecka.

Uczestnicy będą przygotowywać pamiątki wakacyjnego spotkania – podkładki pod kubki, pracując na drewnianych krążkach i tworzyć własne kompozycje za pomocą farb. Inspiracją mogą być zabytki, wspólnie obejrzane na wystawie czasowej, ale mogą to być też zupełnie indywidualne pomysły.

W trosce o komfort dzieci:

— praca odbędzie się w małej grupie,

— piętro z salą warsztatową jest wydzielone i w tym czasie nie będzie tam innych zajęć,

— mile widziane jest także rodzeństwo.

Zachęcamy do przyjścia trochę wcześniej, aby móc na spokojnie zapoznać się z przestrzenią. Specjalnie dla osób ze spektrum autyzmu przygotowano także przewodnik: https://mnwr.pl/wp-content/uploads/2020/03/ME_przewodnik_spektrum_autyzmu.pdf

Fundacja ARA Akcja na rzecz osób z autyzmem objęła patronat nad tym wydarzeniem.

Wydarzenie realizowane w ramach programu Kultura Dostępna 2023, dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Zapraszamy także do zapoznania się z całym programem Wakacji w Muzeum Etnograficznym [cykl spotkań dla dzieci w wieku 5–12 lat].

▪ Bilety w cenie 5 zł do nabycia w kasie Muzeum.
▪ Zapisy w tygodniu poprzedzającym zajęcia: edukacja@muzeumetnograficzne.pl lub pod numerem 71 344 33 13.