7 marca 2024 r.

Recenzja książki „Bajki Pocieszanki”

Pragnę się podzielić książką, która uważam, że zasługuje na zainteresowanie wśród rodziców, dziadków czy opiekunów, ale i nie tylko.

„Bajki Pocieszanki” autorstwa Urszuli Dmitruk to opowiadania terapeutyczne dla dzieci borykających się z lękami. Książka ta może stać się punktem wyjścia do szerszego wsparcia dziecka w pokonywaniu trudności emocjonalnych, które często towarzyszą dziecięcemu życiu.

Bajki Pocieszanki

Bajki terapeutyczne są jak mapy, które prowadzą dziecko przez gąszcz jego własnych emocji, pomagając mu zrozumieć i przekształcić negatywne doświadczenia w pozytywne, pomóc znaleźć rozwiązanie do sytuacji z perspektywy dziecka „beznadziejnych”. To narzędzia, które nie tylko otwierają drzwi do świata wyobraźni, ale również dostarczają konkretnych strategii radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

W opowieściach Urszuli Dmitruk dziecko znajdzie bohaterów, którzy przeżywają podobne do niego trudności związane z lękiem – przed rówieśniczym odrzuceniem z powodu swojej niepełnosprawności, przed pójściem do pierwszej klasy, czy też z perspektywy osamotnionego w swoim problemie dziecka doświadczającego przemocy ze strony starszych kolegów, który nie widzi możliwości jego rozwiązania.

Może ona otworzyć drzwi do rozmowy między rodzicem a dzieckiem na temat trudnych emocji oraz wskazać metody pracy z dzieckiem.

Pocieszanki

Książkę można kupić tutaj.


Autorką tekstu i zdjęć jest mgr Anna Jagiełło.

Masz pytania lub wątpliwości? Zachęcamy do kontaktu: kontakt@fundacja-ara.org