30 kwietnia 2024 r.

Szkolenie dla opiekunów i opiekunek dziecięcych (niań): 12.05.2024 r.

Fundacja ARA Akcja na rzecz osób z autyzmem zaprasza opiekunki i opiekunów dziecięcych na drugą edycję specjalistycznego szkolenia podnoszącego kompetencje i pewność siebie w zakresie pracy z dziećmi w spektrum autyzmu.
Prowadzącą będzie mgr Anna Jagiełło, specjalistka z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi w spektrum autyzmu. Na co dzień w naszej Fundacji tworzy zespół terapeutyczny z wielopłaszczyznowym spojrzeniem na wyzwania rozwojowe osób z autyzmem.

Szkolenie odbędzie się 12 maja (niedziela) w Klubokawiarni Ptaszyna przy ul. Jerzego Zaruby 9 w Warszawie i zdalnie na platformie Teams, w godz. 9:00-18:00.

Agenda:

1. Kompendium wiedzy na temat spektrum autyzmu.

Wszyscy uczestnicy i uczestniczki otrzymają dostosowany kwestionariusz sygnałów, które powinny niepokoić, oraz możliwość przepracowania go z ekspertem.

2. Budowanie współpracy z rodzicem i radzenie sobie z trudnościami w relacjach.

Ważnym elementem tej części będą praktyczne ćwiczenia sytuacyjne.

3. Wpływ zabawy na rozwój dziecka w poszczególnych etapach życia.

Jak bawi się dziecko w spektrum autyzmu i jak wykorzystywać zabawę do nauki przydatnych umiejętności?

4. Wyzwania rozwojowe (te małe i te duże).

Jak radzić sobie z trudnościami w obrębie toalety, jedzenia, nadmiernej masturbacji czy zachowań agresywnych i autoagresywnych?

5. Dziecko w spektrum autyzmu poza domem.

Jak wykorzystywać przestrzeń z korzyścią dla dziecka i przezwyciężać trudności w różnych miejscach?

szkolenie dla niań plakat

Koszt udziału to 200 zł. W cenie zawarte są:

• certyfikat ukończenia szkolenia,
  • stworzenie profilów polecanych opiekunek i opiekunów na stronie internetowej Fundacji,
  • specjalistyczna konsultacja, skoncentrowana na konkretnej trudności lub aktualnych potrzebach uczestników i uczestniczek,
  • materiały szkoleniowe i dostęp do bazy wiedzy,
  • mały poczęstunek.

Aby zgłosić chęć uczestnictwa, prosimy o wiadomość na adres kontakt@fundacja-ara.org lub pod numerem +48 797 745 142. Zapraszamy!