7 grudnia 2023 r.

W zaczarowanej krainie bogów i nimf, czyli przygody w świecie mitologii greckiej – warsztaty dla rodzin z dziećmi w spektrum autyzm

Muzeum Narodowe we Wrocławiu zaprasza rodziny z dziećmi i młodzieżą w spektrum autyzmu wraz z rodzeństwem na warsztaty pt. „W zaczarowanej krainie bogów i nimf, czyli przygody w świecie mitologii greckiej”, które poprowadzi Michał Pieczka. 

W Muzeum Narodowym we Wrocławiu obejrzeć można sporą liczbę dzieł sztuki: obrazów i rzeźb, nawiązujących do mitologii starożytnych Greków i Rzymian. Podczas oprowadzania odszukamy najważniejsze i najpiękniejsze z nich i przypomnimy sobie niektóre ze znanych mitów. Mitologia bowiem – obok Biblii – od wielu stuleci jedno z najważniejszych źródeł inspiracji dla artystów. W trakcie warsztatów plastycznych przedstawimy w rysunkach te z historii mitologicznych, które najbardziej do nas przemawiają.

9 grudnia (sobota), g. 15:00

— Muzeum Narodowe we Wrocławiu, pl. Powstańców Warszawy 5, 50-153 Wrocław

— wstęp z biletem specjalnym

— zapisy: edukacja@mnwr.pl lub 71 372 51 48 (od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00–16.00)

Zachęcamy do przyjścia trochę wcześniej, aby na spokojnie zapoznać się z przestrzenią. Specjalnie dla osób ze spektrum autyzmu przygotowaliśmy przewodnik, dostępny na naszej stronie internetowej: https://mnwr.pl/wp-content/uploads/2020/03/MNWR_przewodnik_spektrum_autyzmu.pdf


Fundacja ARA Akcja na rzecz osób z autyzmem objęła patronat nad tym wydarzeniem.

Wydarzenia realizowane w ramach programu Kultura Dostępna 2023, dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.