26 lipca 2023 r.

Wycinany konik – warsztaty dla rodzin z dziećmi w spektrum autyzmu

Już w najbliższy wtorek, 1.08, o godz. 14:00 Muzeum Etnograficzne Oddział Muzeum Narodowego we Wrocławiu zaprasza rodziny z dziećmi w spektrum autyzmu wraz z rodzeństwem na warsztaty pt. „Wycinany konik”, które poprowadzi Olga Budzan.

Wycinanki rozwijają małą motorykę, cierpliwość i precyzję. Kompozycje z papieru inspirowane światem natury są szczególnie piękne. Podczas warsztatów będzie można wykonać własną wycinankę w oparciu o tradycyjne wzory i motywy. Czy wykonany zostanie konik kary, paradny lub pstry – zależeć będzie od inwencji młodego twórcy.

W trosce o komfort dzieci:

— będziemy pracować w małej grupie,

— piętro z salą warsztatową jest wydzielone i w tym czasie nie planujemy tam innych zajęć,

— zapraszamy też rodzeństwo.

Zachęcamy do przyjścia trochę wcześniej, aby na spokojnie zapoznać się z przestrzenią. Specjalnie dla osób ze spektrum autyzmu przygotowaliśmy przewodnik, dostępny na naszej stronie internetowej: https://mnwr.pl/wp-content/uploads/2020/03/ME_przewodnik_spektrum_autyzmu.pdf

 

Fundacja ARA Akcja na rzecz osób z autyzmem objęła patronat nad tym wydarzeniem.

Wydarzenie realizowane w ramach programu Kultura Dostępna 2023, dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Zapraszamy także do zapoznania się z całym programem Wakacji w Muzeum Etnograficznym [cykl spotkań dla dzieci w wieku 5–12 lat].